nejlepsi mista na dovolenou

Nejlepší místa na dovolenou

Nejlepší místa na dovolenou není lehké jendoznačně vybrat, protože všechna místa na světě mají své kouzlo a krásy. Záleží tedy na tom, co hledáte a co vám na dovolené nejvíce vyhovuje. Někdo může toužit po plážích a teplém počasí, zatímco někdo může upřednostňovat horské scenerie a zimní sporty. Ať už hledáte cokoliv, určitě se najde místo, které splní vaše představy o dokonalé dovolené. Zde je seznam 10 míst, která jsou mezi českými turisty nejoblíbenější, a která byste mohli zvážit i pro svou příští dovolenou:

10 tipů na nejlepší místa na dovolenou

1. Řecko

Recko nejlepsi mista na dovolenou

Řecko je skvělou destinací pro letní dovolenou ze mnoha důvodů. Je to především krásná země s nádhernou přírodou, která nabízí spoustu možností pro turisty. Můžete navštívit krásné pláže s čistým modrým mořem, navštívit historické památky a zámky, nebo se vydat na výlety do hor a poznat přírodní krásy tohoto krásného ostrova.

Nejoblíbenějšími místy pro dovolenou v Řecku jsou především ostrovy jako Kréta, Rhodos nebo Korfu, kde najdete spoustu krásných pláží a turistických atrakcí. Dále je velmi oblíbené město Atény s jeho historickými památkami, jako je Parthenon nebo Akropolis. Také město Thessaloniki je velmi populární pro svou krásnou architekturu a příjemné kavárny a restaurace.

Celkově je Řecko skvělou volbou pro letní dovolenou, ať už hledáte klid a odpočinek na krásných plážích, nebo chcete poznat historii a kulturu tohoto krásného státu.

2. Chorvatsko

nejlepsi dovolena v chorvatsku

Chorvatsko je také skvělou destinací pro letní dovolenou. Je to především krásná země s nádhernou přírodou a krásnými plážemi, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Můžete navštívit krásné pobřežní města, jako je Dubrovník, Split nebo Rijeka, kde najdete spoustu turistických atrakcí a kulturních památek.

Také je možné navštívit některé z ostrovů, jako je Krk nebo Hvar, kde najdete krásné pláže a příjemné atmosféru. Pokud máte rádi přírodní krásy, určitě byste neměli vynechat navštívení národního parku Plitvická jezera nebo parku Krka, kde najdete krásné vodopády a příjemné procházky.

Celkově je Chorvatsko skvělou volbou pro letní dovolenou, ať už hledáte klid a odpočinek na krásných plážích, nebo chcete poznat historii a kulturu tohoto krásného státu.

TIP: Přečtěte si naše tipy na nejlepší destinace pro dovolenou v Chorvatsku. Máme o tom na webu celý článek.

3. Itálie

sardinie

Itálie je také skvělou destinací pro letní dovolenou. Je to především krásná země s bohatou historií a kulturou, která je plná turistických atrakcí. Můžete navštívit krásná města, jako je Řím, Benátky nebo Florencie, kde najdete spoustu historických památek a uměleckých děl.

Itálie je také známá pro své krásné pláže a moře, takže pokud hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, můžete vyrazit na jednu z ostrovy, jako je Sicílie nebo Sardinie, nebo se ubytovat na jedné z pláží na pobřeží. Kromě toho je Itálie také známá pro své dobré jídlo a víno, takže určitě nezapomeňte ochutnat místní speciality a vychutnat si sklenku kvalitního vína.

Celkově je Itálie skvělou volbou pro letní dovolenou, ať už hledáte klid a odpočinek na krásných plážích, nebo chcete poznat historii a kulturu tohoto krásného státu.

TIP: Přečtěte si naše tipy na nejlepší destinace pro dovolenou v Itálii. Máme o tom na webu celý článek.

4. Španělsko

spanelsko nejlepsi dovolena

Španělsko je také skvělou volbou pro letní dovolenou, plnou historie, kultury a turistických atrakcí. Můžete navštívit některé z nejznámějších měst, jako je Barcelona, Madrid nebo Granada, a poznat jejich bohatou historii a kulturu.

Španělsko je také známé pro své krásné pláže a moře, takže pokud hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, můžete vyrazit na jednu z ostrovy, jako je Mallorca nebo Ibiza, jedne z Kanárských ostrovů a nebo se ubytovat na jedné z pláží na pobřeží. Kromě toho je Španělsko také známé pro své vynikající kuchyni, takže určitě nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou tapas nebo paella.

Celkově je Španělsko skvělou volbou pro letní dovolenou, ať už hledáte klid a odpočinek na krásných plážích, nebo chcete poznat historii a kulturu tohoto krásného státu.

5. Thajsko

thajsko

Thajsko je skvělou destinací pro letní i zimní dovolenou. Je to především krásná země s bohatou historií a kulturou, která je plná turistických atrakcí. Můžete navštívit některé z nejznámějších měst, jako je Bangkok, Chiang Mai nebo Phuket, a poznat jejich bohatou historii a kulturu.

Thajsko je také známé pro své krásné pláže a moře, takže pokud hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, můžete vyrazit na jednu z ostrovy, jako je Koh Samui nebo Koh Phi Phi, nebo se ubytovat na jedné z pláží na pobřeží. Kromě toho je Thajsko také známé pro svou vynikající kuchyni, takže určitě nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je thajská polévka Tom Yum nebo plněné rýžové placky Goy Teow.

Celkově je Thajsko skvělou volbou pro letní i zimní dovolenou, ať už hledáte klid a odpočinek na krásných plážích, nebo chcete poznat historii a kulturu tohoto krásného státu.

6. Turecko

turecko

Turecko je také skvělou destinací pro letní dovolenou, plnou historie, kultury a turistických atrakcí. Můžete navštívit některé z nejznámějších měst, jako je Istanbul, Ankara nebo Antalya, a poznat jejich bohatou historii a kulturu.

Turecko je také známé pro své krásné pláže a moře, takže pokud hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, můžete vyrazit třeba do oblasti Bodrum nebo Marmaris a ubytovat se na jedné z pláží na pobřeží. Kromě toho je Turecko také známé pro své vynikající sladkosti, jako je baklava nebo künefe, a pro své vodní dýmky, které jsou velmi oblíbené mezi turisty.

Celkově je Turecko skvělou volbou pro letní dovolenou, ať už hledáte klid a odpočinek na krásných plážích, nebo chcete poznat historii a kulturu tohoto krásného státu.

7. Tunisko

tunisko

Tunisko je také skvělou destinací pro letní dovolenou, plnou historie, kultury a turistických atrakcí. Můžete navštívit některé z nejznámějších měst, jako je Tunis, Sousse nebo Hammamet, a poznat jejich bohatou historii a kulturu.

Tunisko je také známé pro své krásné pláže a moře, takže pokud hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, můžete se ubytovat v jednom z mnoha resortů, kde se většina dovolené odehrává. Tyto resorty nabízejí širokou škálu aktivit a zábavy pro všechny věkové kategorie a často také poskytují all inclusive stravování.

8. Egypt

egypt resort

Egypt je také skvělou destinací pro letní dovolenou, plnou historie, kultury a turistických atrakcí. Můžete navštívit některé z nejznámějších měst, jako je Káhira, Luxor nebo Hurghada, a poznat jejich bohatou historii a kulturu.

Egypt je také známý pro své krásné pláže a moře, takže pokud hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, můžete se ubytovat v jednom z mnoha hotelů, kde se většina dovolené odehrává. Tyto hotely nabízejí širokou škálu aktivit a zábavy pro všechny věkové kategorie a často také poskytují all inclusive stravování.

Celkově je Egypt skvělou volbou pro letní dovolenou, ať už hledáte klid a odpočinek na krásných plážích, nebo chcete poznat historii a kulturu tohoto krásného státu.

9. Znazibar

zanzibar nejlepsi mista na dovolenou

Zanzibar rozhodně patří mezi nejlepší místa na dovolenou, a to z mnoha důvodů. Je to exotická destinace s nádhernou přírodou, která je plná korálových útesů, bílých pláží a modrých moří. Je to také místo s bohatou historií a kulturou, které je plné barev, vůní a chutí.

Jedním z hlavních důvodů, proč jet na dovolenou do Zanzibaru, je možnost relaxace na jeho nádherných plážích. Můžete se opalovat na bílých píscích, koupat se v teplých vodách Indického oceánu a objevovat krásy podmořského světa při šnorchlování nebo potápění.

Zanzibar je také skvělým místem pro milovníky historie a kultury. Můžete navštívit historické památky, jako je například Stone Town, kde se můžete procházet uličkami plnými barevných domů a prodejen, a poznat místní kulturu a zvyky. Můžete také ochutnat místní jídlo a ovocné nápoje, navštívit tržiště a podívat se na výrobu místních výrobků, jako je například koření nebo hedvábí.

10. Dominikánská Republika

dominikanska republika

Dominikánská republika je skvělým místem pro dovolenou, kde si můžete užít slunce, pláže a teplé moře. Je to destinace s nádhernou přírodou, která je plná korálových útesů, bílých pláží a azurově modrých vod Karibského moře. Kromě toho je Dominikánská republika také zemí s bohatou historií a kulturou, která je plná barev, hudby a tance.

Dominikánská republika je také zemí, kde najdete několik skvělých golfových hřišť, kde můžete zahrát pár jamek pod širým nebem. Můžete také navštívit místní historické památky, jako je například Santo Domingo, nebo se vydat na výlet do hor a poznat místní přírodu. Kromě toho můžete také ochutnat místní kuchyni a nápoje a poznat místní kulturu a zvyky. Dominikánská republika je tedy skvělou destinací pro ty, kteří hledají kombinaci plážové dovolené a poznávání nové kultury.

Ať už se rozhodnete pro Zanzibar nebo Chorvatsko, nebo jakoukoliv jinou destinaci, je důležité si dovolenou užít plnými doušky. Abyste si dovolenou opravdu užili, měli byste se dobře připravit a zvolit vhodné ubytování a způsob dopravy. Kromě toho byste měli mít také na paměti, že dovolená je čas na odpočinek a relaxaci.

Pokud chcete zažít skutečně nezapomenutelnou dovolenou, můžete zvážit využití služeb cestovní kanceláře, která vám pomůže s výběrem destinace a s plánováním celé dovolené. Cestovní kanceláře vám mohou nabídnout také různé balíčky a služby, jako je například pojištění proti úpadku cestovní kanceláře nebo zájezdy s all inclusive stravováním, které vám ušetří spoustu času a starostí.


Posted

in

by

Tags: