nejlepsi dovolena v italii

Nejlepší dovolená v Itálii

Itálie je jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty z celého světa a není se čemu divit. Tato nádherná země má něco pro každého – od romantických pláží po malebná města a historické památky. To je hned několik důvodů, proč je Itálie ideálním místem pro nejlepší dovolenou.

Pokud hledáte nejlepší destinaci pro dovolenou v Itálii, měli byste zvážit některou z těchto možností.

Nejlepší destinace pro dovolenou v Itálii

1. Kalábrie

hotel v Kalabrii

Dovolená v Kalábrii může být vhodná pro někoho, kdo hledá klidnou a příjemnou destinaci s krásnou přírodou a pobřežím. Kalábrie je oblast v jižní Itálii a má nádherné pláže s tyrkysovým mořem a pobřežní městečka s krásnými historickými památkami. Je to také skvělé místo pro milovníky přírody, jelikož oblast je domovem několika národních parků s výjimečnou flórou a faunou. Dovolená v Kalábrii by také mohla být vhodná pro milovníky sportu, jelikož oblast je vhodná pro vodní sporty, horolezectví a cyklistiku.

Oblíbené hotely v Kalábrii:

 • Hotel Club Valle degli Ulivi – tento hotel se nachází v blízkosti pláže a je obklopen zelení olivovníků. Nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na moře a bazény s výhledem na pobřeží.
 • Hotel Soleado – tento hotel se nachází přímo u pláže a nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na moře. Má také bazén s výhledem na pobřeží a nabízí širokou škálu vodních sportů.
 • Grand Hotel Minareto – tento hotel se nachází na vrcholu kopce s výhledem na moře a nabízí kompletně vybavené pokoje s terasou s výhledem na moře. Má také venkovní bazén s výhledem na pobřeží a nabízí širokou škálu vodních sportů. Hotel také nabízí kvalitní stravování a má wellness centrum s lázněmi a masážemi. Je to jedno z nejluxusnějších hotelů v Kalábrii a je oblíbené mezi náročnými turisty, kteří hledají komfort a luxus.

2. Sardinie

sardinie

Sardinie je druhý největší italský ostrov, který se nachází v Středozemním moři v blízkosti pevninské Itálie. Je plná krásné přírody, historie a kultury a je ideálním místem pro dovolenou u moře.

Sardinie je známá pro své krásné pláže s tyrkysovým mořem a bílým pískem. Mezi nejhezčí pláže na Sardinii patří Costa Rei, La Cinta a Spiaggia della Pelosa – známá pro svůj bílý písek a kristalově čisté moře. Celkově je Sardinie skvělé místo pro koupání a vodní sporty.

Proč navštívit Sardinii? Je to ideální místo pro dovolenou u moře s krásnými plážemi, historickými památkami a bohatou kulturou. Sardinie má něco pro každého – krásné pláže, historické památky, vynikající kuchyni a vína a příjemnou atmosféru.

Oblíbené hotely v Sardinii:

 • Hotel Cala di Volpe – luxusní hotel s bazény a wellness centrem, který se nachází na pobřeží v oblasti Costa Smeralda. Nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na moře a je oblíbený mezi náročnými turisty.
 • Hotel Colonna San Marco – tento hotel se nachází v historickém centru města Alghero a nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na město. Má také venkovní bazén a je oblíbený mezi turisty, kteří hledají klidnou a příjemnou dovolenou v historickém městě.
 • Hotel La Plage Resort – tento hotel se nachází přímo u pláže v oblasti Costa Rei a nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na moře.

3. Neapol

neapol nejlepsi dovolena v italii

Dovolená v Neapoli je vhodná pro všechny, kteří milují historii, umění a vynikající jídlo. Město je plné památek, jako je slavná katedrála a staré město, takže je ideální pro milovníky historie a kultury. Neapol je také známá pro svou vynikající pizzu, proto potěší i milovníky dobrého jídla.

Kromě toho je Neapol dobrou volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže a slunečné počasí. Město leží na jihu Itálie a má teplé a slunečné počasí po většinu roku. Je tedy i skvělým místem pro dovolenou u moře.

V neposlední řadě je Neapol dobrou volbou pro ty, kteří hledají kosmopolitní město s živým nočním životem. Město má mnoho barů a klubů, takže je ideální pro ty, kteří se jednoduše chtějí bavit.

Oblíené hotely v Napoli:

 • Hotel Punta Tragara – Tento luxusní hotel se nachází na vrcholu kopce s nádherným výhledem na moře a město. Nabízí kvalitní ubytování a vynikající služby.
 • Hotel Palazzo Decumani – Tento krásný hotel se nachází v historické budově v samém srdci starého města. Nabízí komfortní pokoje a skvělou polohu poblíž mnoha památek.
 • Hotel Caracciolo – Tento elegantní hotel se nachází přímo na pobřeží a nabízí komfortní pokoje s výhledem na moře. Je ideálním místem pro odpočinek po náročném dni plném prohlídek města.
 • Hotel Partenope – Tento komfortní hotel se nachází v překrásné budově na nábřeží a nabízí krásné výhledy na moře a město. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlné ubytování v klidné části města.

4. Benátky

hotel v Benatkach

Tohle kouzelné město na vodě je plný romantických kanálů, nádherných paláců a malebných uliček. Je to ideální místo pro procházky a vychutnávání italské kultury.

Dovolená v Benátkách může být vhodná pro všechny, kteří mají zájem o historii, umění, architekturu a kulturu. Benátky jsou plné památek, muzeí a galerií, takže je to skvělé město pro návštěvu pro milovníky umění a historie. Město je také plné kaváren, restaurací a obchodů, takže je to skvělé místo pro nákupy a gastronomické zážitky. Benátky jsou také známé svými kanály a proslulým Karnevalem, takže jsou vhodné pro turisty, kteří hledají zábavu a zážitky.

Je třeba si uvědomit, že Benátky jsou velmi turistické město a ceny za ubytování mohou být vysoké. Doporučujeme zkontrolovat recenze a porovnat ceny různých hotelů před rezervací.

Oblíbené hotely v Benátkách:

 • Hotel Danieli – luxusní hotel s výhledem na Canal Grande a blízkostí Piazza San Marco
 • Hotel Gritti Palace – historický hotel s výhledem na Canal Grande a blízkostí Piazza San Marco
 • Hotel Palazzo Vitturi – stylový hotel s výhledem na kanál a blízkostí Piazza San Marco

5. Sicílie

Hotel Royal Palace - luxusní hotel s bazénem a wellness centrem, který se nachází v centru města Palermo. Nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na město a je oblíbený mezi náročnými turisty.

Sicilie nejlepsi dovolena

Sicílie je největší italský ostrov a je plná historie, kultury a krásné přírody. Nachází se v jižní Itálii a je obklopena Středozemním mořem, takže má nádherné pobřeží s plážemi a pobřežními městečky. Kromě toho má Sicílie také mnoho historických památek, jako jsou antické ruiny, hrady a kostely, které jsou pozůstatky po římské, byzantské a arabské vládě.

Sicílie je také známá pro svou bohatou kuchyni a vína, takže je to skvělé místo pro milovníky gastronomie. Město Palermo, hlavní město Sicílie, je známé pro své tržnice s čerstvými rybami a ovocem a pro své slavné sladkosti, jako jsou cannoli a granita.

Proč navštívit Sicílii? Je to jednoduše nejlepší dovolená v Itálii pro milovníky historie, kultury a přírody. Sicílie má něco pro každého – krásné pláže, historické památky, bohatou kuchyni a vína a příjemnou atmosféru. Navštívit Sicílii znamená objevovat krásu a rozmanitost Itálie a mít nezapomenutelný zážitek.

Oblíbené hotely na Sicílii:

 • Hotel Royal Palace – luxusní hotel s bazénem a wellness centrem, který se nachází v centru města Palermo. Nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na město a je oblíbený mezi náročnými turisty.
 • Hotel Villa Igiea – tento hotel se nachází na pobřeží a nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na moře. Má také venkovní bazén s výhledem na pobřeží a je oblíbený mezi turisty, kteří hledají klidnou a příjemnou dovolenou u moře.

6. Toskánsko

toskansko italie

Toskánsko je oblast v centrální Itálii, která je známá pro své krásné pobřeží, historická města a nádhernou přírodu. Dovolená v Toskánsku je vhodná pro turisty, kteří hledají klidnou a příjemnou destinaci s bohatou historií a kulturou. Oblast je plná krásných pláží, pobřežních městeček a historických památek, jako jsou staré hradby, hrady a kostely.

Je třeba si uvědomit, že ceny za ubytování v Toskánsku mohou být sezónně proměnlivé a je doporučeno porovnat ceny a recenze různých hotelů před rezervací.

Oblíbené hotely v Toskánsku:

 • Hotel Giada – tento hotel se nachází přímo u pláže a nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na moře. Má také venkovní bazén s výhledem na pobřeží a nabízí širokou škálu vodních sportů.
 • Hotel Hermitage – tento hotel se nachází v klidné oblasti poblíž pláže a nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na moře. Má také venkovní bazén s výhledem na pobřeží a nabízí širokou škálu masáží a wellness procedur.
 • Hotel Byron – tento hotel se nachází přímo u pláže a nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na moře. Má také venkovní bazén s výhledem na pobřeží a nabízí širokou škálu vodních sportů. Hotel také nabízí kvalitní stravování a má wellness centrum s lázněmi a masážemi.

7. Milán

milan italie

Město Milán je známé především jako centrum módy. Navštívit však můžete také některé z mnoha historických památek, jako je slavná operní budova La Scala nebo katedrála Duomo.

Oblíbené hotely v Miláně:

 1. Hotel Four Seasons – luxusní hotel s bazénem a wellness centrem, který se nachází v centru města. Nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na město a je oblíbený mezi náročnými turisty.
 2. Hotel Plaza – tento hotel se nachází v historickém centru města a nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na město. Má také venkovní bazén a je oblíbený mezi turisty, kteří hledají klidnou a příjemnou dovolenou v historickém městě.
 3. Hotel Principe di Savoia – luxusní hotel s bazénem a wellness centrem, který se nachází v centru města. Nabízí kompletně vybavené pokoje s výhledem na město a je oblíbený mezi náročnými turisty.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z těchto destinací, můžete si být jisti, že zažijete nejlepší dovolenou v Itálii. Italské města a kraje jsou plné krásy a historie, takže si určitě přijdete na své.


Posted

in

by