nejlevnejsi dovolena u more

Nejlevnější dovolená u moře

Dovolená u moře slouží jako potěšení a oddych pro mnohé z nás, avšak cena za ni může být pro mnohé překážkou. Ne všichni totiž mohou utratit stovky tisíc korun za týdenní pobyt v luxusním resortu. Proto jsme pro vás připravili článek s tipy na nejlevnější dovolenou u moře pro české turisty. Díky nim si budete moci užít krásnou dovolenou u moře aniž byste museli překročit svůj rozpočet.

5 tipů na nejlevněší dovolenou u moře

1. Bulharsko

bulharsko nejlevnejsi dovolena u more

Bulharsko je jednou z nejlevnějších možností pro dovolenou u moře pro české turisty. Nabízí levné ubytování, skvělé jídlo a příjemnou klimatickou zónu. Navíc zde najdete mnoho památek a historických míst, která stojí za návštěvu. Bulharsko je domovem mnoha krásných přírodních scenérií, jako jsou hory, moře a lesy, což umožňuje turistům prozkoumat různorodost krajiny.

2. Chorvatsko

Pag Chorvatsko

Chorvatsko je další oblíbenou destinací pro levnou dovolenou u moře. Pobřeží je plné krásných pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Navíc zde najdete levné ubytování a dobré ceny jídla. Výhodou pro vás může být i to, že nemusíte kupovat letenky, ale můžete jet pohodlně autem nebo využít autobusové dopravy cestovních kanceláří. Za zmínku stojí vlaky do Chrovatska od společnosti Student Agency.

3. Egypt

egypt resort

Egypt je třetím tipem na levnou dovolenou u moře. Můžete zde najít levné ubytování a jídlo, a navíc zde najdete mnoho historických památek a krásnou krajinu. Celkově zájezdy do Egypta patří v dnešní době mezi nejlevnější dovolené, které si můžete sjednat s cestovními kancelářemi.

4. Turecko

turecko

Turecko je čtvrtým tipem pro levnou dovolenou u moře. Nabízí levné ubytování, skvělé jídlo a krásné pláže. Potěší vás také levná káva a sladkosti za rozumnou cenu.

5. Řecko

nejlepsi mista na dovolenou

Posledním tipem na levnou dovolenou u moře je Řecko. Nabízí levné ubytování a dobré ceny jídla. Navíc zde najdete mnoho krásných pláží a historických památek. Řecko také nabízí skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění.

Jak ušetřit za dovolenou?

Dovolená je skvělou příležitostí pro odpočinek, zábavu a užívání si krásného prostředí, ale může také představovat velký finanční výdaj. Vytvoření rozpočtu na dovolenou a nalezení způsobů, jak ušetřit peníze, je proto důležité pro zajištění, že si budete moci dovolenou užít naplno, aniž byste museli trávit celý svůj čas zvažováním, zda utratíte příliš mnoho peněz.

Sestavte si rozpočet

Především si sestavte rozpočet na dovolenou. Zvažte všechny náklady, jako jsou cestovní náklady, ubytování, stravování, aktivity a pojištění. Poté se zaměřte na každou položku rozpočtu a zvažte možnosti, jak ušetřit.

Rezervujte si ubytování a letenky s předstihem

Rezervujte si ubytování a letenky co nejdříve. Ceny často rostou, jak se blíží termín odjezdu, takže když si rezervujete s předstihem, můžete ušetřit značnou část svého rozpočtu.

Využijte Last Minute

Naopak můžete také využít tzv. Last Minute nabídky. Jsou to nabídky zájezdů na poslední chvíli (např. dnes rezervujete, zítra letíte) jejichž cena je razantně nižší. Pokud jste flexibilní co se termínu a destinace týká, je to perfekntí volba. Stačí být flexibilní v rámci pár dní. Buďte si jisti, že pokud si určitě týden kdy chcete letět, vždy se nějaký Last Minute najde.

Vybírejte levnější destinace

Zvažte cenově dostupnější destinace. Exotické země a luxusní hotely jsou samozřejmě krásné, ale mohou být také velmi drahé. Méně turistické destinace mohou nabízet stejně krásné pláže a aktivity za mnohem nižší cenu.

Vyhýbejte se sezóně

Vyhýbejte se dovoleným v hlavní sezóně, kdy jsou ceny nejvyšší. Cestovat mimo sezónu může ušetřit velké množství peněz a zároveň vám poskytnout klidnější a méně rušnou do

Naplánujte si dovolenou na vlastní pěst

Je samozřejmě nejpohodlnější objednat dovolenou přes někteoru z cestovních kanceláří. I v jejich nabídkách najdete levnější a rozpočtově přívětivé možnosti. Vždy však nejvíce ušetříte, pokud si ůetenky a ubytování budete zařizovat sami. Přes služby jak je např. booking.com, si mžůete rezervovat ubytování po celém světě. Letenky pak jednoduše zakoupíte třeba přes české kiwi.com a nebo (a to ej většinou nejlevnější možnost) přímo u letecké společnosti.

Doporučené destinace se díky průměrným cenám a dostupnosti levných ubytování a jídla, řadí mezi nejvýhodnější možnosti pro levnou dovolenou u moře. Je důležité ověřit si však aktuální ceny a podmínky pro p ubytování a dopravu, abyste si mohli vybrat nejvhodnější volbu právě pro svou dovolenou.


Posted

in

by

Tags: