co si sbalit na dovolenou

Co si sbalit na dovolenou u moře?

Ahoy cestovatelé! Chystáte se na dovolenou u moře a nevíte co si sbalit do kufru? Nezoufejte! S námi už nebudete muset řešit dilema o tom, co si vzít s sebou na pláž, do města nebo na výlet lodí. V tomto článku vám přinášíme tipy na to nejnutnější, co byste měli mít při sobě, aby vaše dovolená byla bezstarostná a plná zážitků. Tak připravte svůj kufr a vydejte se s námi na mořské dobrodružství!

dovolena

1. Jak si připravit kufry na dovolenou u moře?

Pokud se chystáte na dovolenou u moře, určitě se neobejdete bez správně připravených kufrů. Následující tipy a triky vám pomohou zabalit všechny nezbytnosti a užít si bezstarostnou dovolenou plnou slunce, písku a vln.

1. Seznam a plánování
Nejdůležitější je začít s přípravou včas. Sestavte si seznam všech věcí, které potřebujete, abyste nic nezapomněli. Dále si rozvrhněte, co si vezmete do hlavního kufru a co do menšího příručního. Pokud cestujete s rodinou, nezapomeňte, že každý bude mít svůj kufr, takže si to rozplánujte tak, aby byly potřebné věci rovnoměrně rozděleny.

2. Oblečení a plážové potřeby
Na dovolenou u moře si samozřejmě musíte vzít plavky, ručníky a opalovací krémy. Dále nezapomeňte na lehké a vzdušné oblečení, které vám umožní pohodlně se pohybovat na pláži. Pokud plánujete náročnější aktivity, jako například surfování nebo potápění, vezměte si také vhodné oblečení a vybavení. Pokud máte rádi večerní procházky po pláži, nezapomeňte na pohodlnou obuv.

plazove obleceni

2. Co sbalit s sebou na pláž a do vody?

Na pláži trávíme spoustu času, a proto je důležité mít sebou vše potřebné, abychom si užili plnou dávku zábavy a relaxace. Pokud si chcete užít den na pláži, doporučujeme si sbalit s sebou následující věci:

 • Koupací plavky nebo šortky
 • Košile nebo tričko s UV ochranou
 • Sluneční brýle
 • Sluneční klobouk nebo čepici
 • Opalovací krém s vysokým faktorem
 • Plážový ručník
 • Kniha nebo časopis
 • Chladící nápoj

Kromě toho je důležité myslet i na to, abyste si při vstupu do vody chránili nohy před možnými nebezpečnými předměty, jako jsou kamínky nebo kusy skla. Proto si přibalte do vody vhodné obuv, jako jsou například plážové sandály nebo speciální boty do vody. A když už budete v říčce nebo na moři, nezapomeňte se pobavit a užít si nezapomenutelné zážitky!

3. Tipy na oblečení a obuv pro letní dovolenou u moře

Pokud se chystáte na letní dovolenou u moře, určitě se chcete cítit pohodlně a stylově zároveň. Proto jsou správně zvolené kousky oblečení a obuv klíčové. Zde je několik tipů, jak si připravit dokonalý letní outfit.

Oblečení:

 • Zvolte lehké a vzdušné materiály, jako je bavlna, len nebo hedvábí.
 • Noste světlé barvy, které vás nebudou přehřívat na slunci. Zároveň se ale vyhněte příliš výrazným vzorům, které by mohly působit rušivě.
 • Nezapomeňte na plavky a šortky – ideální jsou takové, které vám padnou jako druhá kůže a nepřekáží při pohybu.
 • Proti slunci se chráníte kloboukem nebo šátkem na hlavě. Pokud se vám nelíbí klobouky, můžete zvolit sportovní čepici nebo sluneční brýle.

Obuv:

 • Zvolte pohodlné sandály nebo žabky, které vám umožní chodit po písku i po skalách. Dbejte ale na to, aby měly pevnou podrážku, aby nedošlo k úrazu.
 • Přibalte si také sportovní obuv na výlety a procházky, kde budete potřebovat pevnou oporu nohou.
 • Noste přírodní materiály, jako je kůže nebo plátno, které umožní nohám dýchat.
 • Zvažte také možnost voděodolné obuvi, která vám umožní chodit i po mokrém povrchu.

S těmito tipy můžete být jistí, že si užijete letní dovolenou u moře naplno. Nezapomeňte také na dostatek opalovacího krému a ochrany proti slunci, abyste se mohli bez obav věnovat plážovým aktivitám a procházkám po městě.

4. Nezapomeňte na nezbytné drobnosti a přípravky pro pohodlnou dovolenou

Připravte se na pohodlnou dovolenou s našimi tipy na nezbytné drobnosti a přípravky. Chcete-li si užít dovolenou naplno, není nic horšího, než když vám něco chybí. Proto jsme pro vás připravili seznam věcí, které byste neměli zapomenout přibalit do svého zavazadla.

Nejprve si zkontrolujte, že máte všechny důležité doklady a peníze. Dále nezapomeňte na sluneční brýle, opalovací krém a klobouk na ochranu před sluncem. Pokud plánujete výlety do přírody, určitě si vezměte s sebou repelent proti hmyzu. Pro zlepšení pohodlí v hotelu si vezměte s sebou pantofle a pyžamo. A nezapomeňte na nabíječky pro vaše elektronické zařízení, abyste nezůstali bez baterie v nejnevhodnějších chvílích.

Další důležitou věcí, na kterou byste neměli zapomenout, jsou léky. Vezměte si s sebou léky na bolest hlavy, průjem, alergii nebo jiné potíže, které vás mohou potkat. Pokud jezdíte s dětmi, nezapomeňte na dětské léky a hračky. Pro případ nouze si vezměte s sebou lékařskou pomůcku a kontakty na lékaře a zdravotnická zařízení v oblasti, kde budete pobývat. S těmito drobnostmi a přípravky budete mít jistotu, že si svou dovolenou užijete naplno a bez zbytečných starostí. Ať už se chystáte na dovolenou u moře poprvé, nebo jste zkušenými námořníky, doufáme, že jsme vám naším článkem trochu usnadnili přípravu na vaši dovolenou. Nezapomeňte si sbalit všechny nezbytnosti, ale především si užijte krásy moře a relaxujte. Berte si s sebou i tu nejdůležitější věc – dobrou náladu a chuť na dobrodružství. Ať už se vydáte na pláž, do vody nebo na procházku podél pobřeží, užijte si každý okamžik a nechte se unášet vlnami. Věříme, že si svou dovolenou u moře užijete naplno a vrátíte se domů plní zážitků a nových zkušeností. A nezapomeňte, že další dovolená už nemusí být tak daleko!


Posted

in

by