darek pro cestovatele

10 tipů na dárek pro cestovatele

Pokud hledáte dárek pro cestovatele, ať už blízkého kamaráda nebo kolegu, rozhodování co pořídit nemusí být jednoduché. Naštěstí existuje celá řada praktických, originálních a užitečných dárků, které mohou usnadnit cestování a zlepšit zážitky cestovatele. V tomto článku si představíme deset tipů na dárek pro cestovatele, které vám mohou být inspirací a pomoci při výběru dárku pro svého cestujícího kamaráda či rodinného člena.

1 Kvalitní cestovní batoh

Cestovatelé potřebují prostorný (a někdy zase úsporný) a odolný batoh, který dokáže unést všechny jejich věci a zvládne náročné podmínky. Správně zvolený batoh může být pro cestovatele klíčovým prvkem. Při výběru batohu je důležité vzít v úvahu několik faktorů, jako je způsob cestování, druh aktivit, které bude cestovatel provozovat, a množství zavazadel, které bude muset nést.

2. Cestovní adaptér

Cestovatelé mohou potřebovat adaptér pro zajištění připojení jejich elektroniky v různých zemích. Existují univerzální cestovní adpatéry, které obsahují různé druhy zástrček a nabíjecích možností a nebo můžete adaptér pořídit na základě země, do který cestovatel plánuje v blízké době vyrazit.

3. Knihy o cestování

Inspirativní knihy o cestování mohou být skvělým dárkem pro cestovatele, kteří rádi čtou. Pro cestovatele začátečníky se pak nabízí různé knihy s tipy a radami, jako je např. Travel Bible.

4. Kamera nebo dron

Cestovatelé si mohou přát zachytit své zážitky a krásné scenérie, takže kvalitní kamera nebo dron může být vynikajícím dárkem. Je to sice dražší dárek, ale možná právě vybíráte dárek pro velmi blízkou osobu, do které chcete investovat a pak vám tento tip možná příjde vhod.

5. Stírací mapy nebo LEGO mapa

Stírací mapy jsou skvělým dárkem pro cestovatele, protože umožňují zaznamenat a vizualizovat místa, která už navštívili. Stačí pouze škrábnout vrstvu odhalující barevnou mapu pod ní. Kromě toho jsou stírací mapy také užitečné pro plánování budoucích cest a inspiraci. Jsou k dispozici ve velké škále témat a designů, včetně map regionů, zemí, měst a dokonce i světadílů.

Nám se moc líbí také mapa ze světa LEGO. Je to mapa světa kterou si může cestovatel sám postavit a použít jako dekoraci.

6. Cestovní deník

Cestovatelé mohou chtít zaznamenávat své zážitky, třeba pro pozdější sdílení se svými přáteli a rodinou nebo pro vytváření obsahu na blog či sociální sítě. Zapisování svých myšlenek na cestách může být navíc i psychoterapeutické.

7. Kvalitní sluchátka

Cestovatelé mohou cestovat dlouhé vzdálenosti a využijí tak kvalitní sluchátka, aby si mohli poslechnout hudbu nebo poslouchat audioknihy.

8. Cestovní doplňky

Zajímavé cestovní doplňky, jako jsou například vak na spodní prádlo, cestovní zrcátko nebo ultra lehký spacák, mohou být praktickým a originálním dárkem.

9. Cestovní hra

Cestovní hry mohou být skvělým způsobem, jak se zabavit během delších cest a sdílet zábavu s ostatními cestujícími. Perfektní dárek i pro rodiny s dětmi, které často jezdí na výlety.

10. Jazykový kurz

Pokud cestovatel plánuje cestu do zahraničí, jazykový kurz může být skvělým dárkem, který jim pomůže porozumět místnímu jazyku a kultuře. Obzvlášť se hodí, pokud víte, že se cestovatel chce jazyku opravdu učit.

Onlinejazyky.cz nabízí širokou škálu kurzů pro různé úrovně znalostí a potřeby studentů, včetně kurzů angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny a italštiny. Kromě toho, onlinejazyky.cz nabízí také dárkové poukazy.

Výběr dárku pro cestovatele může být náročný, protože každý cestovatel má jiné potřeby a preference. Doufáme, že vám našich deset různých tipů na dárek unsadnilo vybírání. Od praktických doplňků až po inspirativní knihy a kurzy jazyků, je zde široká škála možností, jak přispět k úspěšnému a zábavnému cestování. Pokud se rozhodnete využít některý z těchto tipů, věříme, že uděláte vašemu cestovateli radost.


Posted

in

by

Tags: